ARJANTİNLİLER GÜLE OYNAYA

Bir önceki turda 2 numaralı seribaşı ekibi deviren Arjantinli ortaklar Diego Schwartzman ve Andres Molteni, ikinci maçlarını da zorlanmadan kazanarak İstanbul’da yarı finali yakaladı.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da çiftlerde yarı finale çıkan ilk takım netlik kazandı. Açılış turunda 2 numaralı seribaşı ikili Monroe/Pavic’e set vermeyen Arjantinli tandem Diego Schwartzman/Andres Molteni, çeyrek finalde de başarılı bir iş çıkardı.

2 numaralı kortun ilk maçında Aljaz Bedene/Antonio Sancic ekibiyle kozlarını paylaşan Schwartzman/Molteni, dört kez servis kırdıkları mücadeleden 68 dakika sonunda 7-5, 6-1’le galip ayrılarak yarı finaldeki rakiplerini beklemeye koyuldu.

Günün diğer çiftler maçlarında ise Carlos Berlocq/Teymuraz Gabashvili ve Artem Sitak/Marcus Daniell sevindi. Berlocq/Gabashvili, Koolhof/Middelkoop’u 7-6, 6-7, 10/4’le geçerken, Sitak/Daniell de Altuna/Marcan’ı 6-1, 6-4’le saf dışı bıraktı.

Berlocq/Gabashvili ile Sitak/Daniell çeyrek finalde eşleşirken, bu maçı kazanan ekip yarı finalde Schwartzman/Molteni ile karşı karşıya gelecek.