BERLOCQ HATA YAPMADI

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da iki gün süren eleme mücadelesi tamamlandı. Arjantinli raketler Carlos Berlocq ile Renzo Olivo’nun yanı sıra Rumen Adrian Ungur ve Rus Andrey Rublev ana tablo biletini cebine koyan dört eleme oyuncusu oldu.

Klasmanda 37. basamağa kadar ilerlemiş bir isim olan Carlos Berlocq, 2 numaralı seribaşı olarak ter döktüğü elemelerde fire vermedi. Açılış turunda Dimitar Kuzmanov karşısında ecel törleri döken Berlocq, son turda Alessandro Giannessi’yi 7-6, 6-3’le mağlup etti. Berlocq, ana tablodaki ilk sınavını Güney Koreli genç yetenek Chung Hyeon önünde verecek.

İstanbul’daki macerasına Tomas Brkic’i üç sette geçerek başlayan 1 numaralı seribaşı Maximo Gonzalez, final turunda karşı karşıya geldiği Adrian Ungur’dan set alamadı. Korttan 6-3, 7-5’lik setlerle galip ayrılan dünya 168 numarası Ungur, ana tablonun birinci turunda Sırp Filip Krajinovic ile kozlarını paylaşacak.

1997 doğumlu Andrey Rublev, setlerde geriye düştüğü buluşmada Marius Copil’i 4-6, 6-0, 6-3’le yenerken; Renzo Olivo da Ivan Nedelko’yu 6-4, 6-3’le eledi. Rublev’in ana tablodaki rakibi Dudi Sela, Olivo’nun ise Dusan Lajovic oldu.

ELEME TABLOSU