CILIC GÜÇLÜ BAŞLADI

Dünya 8 numarası Marin Cilic, TEB BNP Paribas İstanbul Open’daki ilk maçında Damir Dzumhur’a beş oyun şansı tanıdı ve çeyrek finalist oldu.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da 2 numaralı seribaşı olarak boy gösteren Marin Cilic, Garanti Koza Arena’daki ilk maçında güçlü bir performans ortaya koydu. Klasmanın sekizinci basamağındaki Hırvat yıldız, Boşnak rakibi Damir Dzumhur’u 6-3, 6-2 yenerek adını son sekize yazdırmasını bildi.

Dört kez servis kırdığı mücadeleden 70 dakika sonunda üstün ayrılan Cilic, bir sonraki turda 8 nolu seribaşı Steve Darcis ile kozlarını paylaşacak. Darcis ise birinci servislerinden %87 ile puan çıkardığı buluşmada Jiri Vesely’yi 6-2, 6-1’lik setlerle geçip bu sezonki üçüncü çeyrek finaline adım attı.

Merkez Kort’taki ilk maçta ise 6 numara Bernard Tomic sevindi. Rogerio Dutra Silva karşısında 7-5, 6-3’le galibiyete uzanan Tomic, kariyerinde ikinci kez toprak zemindeki bir organizasyonda çeyrek finale kalmayı başardı. Tomic, toprak korttaki ilk çeyrek finalini 2012 yılında Münih’te oynamıştı.