DIEGO İSTANBUL’U SEVİYOR

Tablonun üst kısmındaki yarı final iki Arjantinli tenisçi Diego Schwartzman ile Federico Delbonis arasında oluştu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da teklerde yarı finale çıkan ilk isim, 2015’te de aynı başarıyı gösteren Diego Schwartzman oldu. Bir önceki turda 1 numaralı seribaşı Bernard Tomic’i saf dışı bırakan Schwartzman, maç puanı çevirdiği buluşmada Damir Dzumhur’u 5-7, 7-6, 6-2 ile devirdi.

Toplam 13 defa servis kırılan karşılaşmanın açılış setini yitiren Arjantinli raket, ikinci sette 6-5 gerideyken kendi servisinde Dzumhur’un eline geçen bir maç puanını çevirdi. Bu seti 7/4’lük tie-break’le hanesine yazdıran Schwartzman, final setinde ise kortun tek hakimiydi.

Tam 2 saat 48 dakika sonunda galibiyete uzanan Schwartzman, böylece kariyerinin ikinci yarı finalini de TEB BNP Paribas İstanbul Open’da yakaladı. 23 yaşındaki Schwartzman, geçen yıl Garanti Koza Arena’da Roger Federer’i üç sete zorlamış ancak güçlü rakibine 2-6, 6-2, 7-5’lik setlerle mağlup olmuştu.

Klasmanın 87. basamağındaki Schwartzman’ın final yolundaki rakibi ise vatandaşı Federico Delbonis oldu. İstanbul’da 4 numaralı seribaşı olarak raket sallayan Delbonis, açılış setinde bir set puanı kurtardığı maçta Albert Ramos-Vinolas’ı 7-6(6), 6-4’le geçerek tümü nisan ayında olmak üzere bu sezonki üçüncü yarı finaline ilerledi.