DIMITROV YARI FİNALDE

İstanbul’da şampiyonluğun önemli adaylarından Grigor Dimitrov, ecel terleri döktüğü ikinci tur maçının ardından çeyrek finali set kayıpsız atlattı. Servis düellosuna sahne olan günün son buluşmasında ise Ivo Karlovic sevindi.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da 2 numaralı seribaşı olarak mücadele eden Bulgar yıldız Grigor Dimitrov, adını son dörde yazdırarak Garanti Koza Arena’da 2015’teki derecesini tekrarladı. Günün üçüncü çeyrek final maçında 6 numaralı seribaşı Çek Jiri Vesely ile kozlarını paylaşan Dimitrov, 7-6 ve 6-1’lik setlerle korttan galip ayrıldı.

5-2 geriye düştüğü açılış setini etkileyici bir dönüşe imza atarak 6-6’da dengeleyen Dimitrov, domine ettiği tie-break’i 7/1’le kazanmasını bildi. Klasmanın 29. basamağındaki Grisho, ikinci sette ise çok üstün bir performans sergiledi. Vesely’e yalnızca bir oyun kaptıran Dimitrov, 77 dakika sonunda yarı final biletini cebine koydu.

Maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dimitrov, “Bir önceki basın toplantımda, gelecek maçlarda daha iyi olacağımı söylemiştim. Bunu yaptığım için mutluyum.” dedi. Bu sezonki üçüncü yarı finalini yakalayan 24 yaşındaki Dimitrov’un bir sonraki rakibi ise büyük çekişmeye sahne olan bir maçın ardından Ivo Karlovic oldu.

Son oyuna kadar her iki raketin de servislerine tutunduğu eşleşmede İspanyol Marcel Granollers’i 7-6(2), 6-7(5), 6-4’le deviren Karlovic, 2016’daki ilk çeyrek finalinin ardından ilk yarı finaline ilerledi. Bir önceki turda kariyerinin 300. galibiyetine imza atan 2.11’lik Hırvat raket, 2 saat 13 dakika süren mücadele boyunca 20 ace bombaladı.