GRANOLLERS, İLKEL’E GEÇİT VERMEDİ

Tecrübeli İspanyol tenisçi Marcel Granollers, ikinci setinde dört set puanı çevirdiği ilk tur buluşmasında ev sahibi ülkeden genç Cem İlkel’i geçerek son 16’ya kaldı.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da 5 numaralı seribaşı olarak raket sallayan klasmanın 54. basamağındaki Marcel Granollers, ilk maçında wildcard oyuncusu Cem İlkel’i 6-1, 7-6 ile yenerek ikinci tura yükselmesini bildi.

İki defa servis kırdığı açılış setini tek oyun kayıpla hanesine yazdıran Granollers, ikinci sette 20 yaşındaki İlkel’in dirençli mücadelesiyle karşılaştı. 5-3 geriye düştüğü ikinci sette break dezavantajını ortadan kaldırdıktan sonra 5-4’te yeniden servise geçen Granollers, bu noktada İlkel’in yakaladığı üç set puanını savuşturdu.

Büyük çekişmeye sahne olan ikinci set 6-6’da dengelenirken, Garanti Koza Arena enfes bir tie-break’e şahitlik etti. İlkel, 8/7’de bir set puanı daha kaçırırken, Granollers ise eline geçen dördüncü maç puanında işi bitirdi. 1 saat 56 dakika sonunda galibiyete uzanan Granollers, ikinci turda Chung Hyeon ile eşleşti.

1996 doğumlu Güney Koreli Chung ise İstanbul’daki ilk maçında güçlü bir performans sergiledi. Chung, elemelerden gelen deneyimli Arjantinli Carlos Berlocq karşısında ikinci setin son oyununda yaklaşık iki saatlik bir yağmur arası verilen maçı 6-3, 6-2 ile kazandı.

7 NUMARA DEVRİLDİ
Merkez kortun son müsabakasında Boşnak Damir Dzumhur, 7 numaralı seribaşı Teymuraz Gabashvili’yi saf dışı bıraktı. Son dönemde Rafael Nadal ve Tomas Berdych’e karşı sansasyonel galibiyetler alan Dzumhur, dört kez servis kırdığı yüzleşmeden 6-4, 6-2 ile üstün ayrıldı ve son 16’daki yerini ayarladı.