İKİ SOLAK ÇEYREKTE EŞLEŞTİ

Garanti Koza Arena’da devam eden TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ilk çeyrek final eşleşmesi, iki solak tenisçi Arjantinli Federico Delbonis ile İspanyol Albert Ramos-Vinolas arasında oluştu.

Açılış turunu bay geçen 4 numaralı seribaşı Delbonis, ikinci turda İsrailli Dudi Sela’yı 6-3, 2-6, 6-4 ile mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. İki saat yedi dakika süren karşılaşmada dört defa servis kıran dünya 36 numarası Delbonis, İstanbul’da adını son sekize yazdıran ilk isim oldu.

Delbonis, çeyrek finalde 8 numara Ramos-Vinolas ile eşleşti. Toprak zeminde gerçekleşen turnuvaya wildcard ile katılan genç Rus Karen Khachanov karşısında birinci set yitirmesine rağmen güçlü bir geri dönüşe imza atan Ramos-Vinolas, 4-6, 6-1, 6-0 ile yoluna devam etmesini bildi.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ilk turların son maçı ise Illya Marchenko ile Maximo Gonzalez arasındaydı. Lucas Pouille’in çekilmesiyle şanslı kaybeden olarak ana tabloya giren Gonzalez’i 6-3, 3-6, 6-1’le eleyen Marchenko, son 16 turunda Damir Dzumhur’un rakibi oldu.