İSTANBUL’DA TÜRK-İSPANYOL EŞLEŞMELERİ

Toplam 426,530 avro ödüllü TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ana tablo kuraları çekildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları eşliğinde çocukların da katılımıyla Esenyurt’taki Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen kura çekiminde Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark, Turnuva Direktörü Stefan Tzvetkov, ATP Direktörü Miro Bratoev ve Türk tenisçiler Marsel İlhan ile Tuna Altuna hazır bulundu.

28’lik fikstürde oynanan TEB BNP Paribas İstanbul Open tekler ana tablo mücadelesinde ilk dört seribaşı sırasıyla Avustralyalı Bernard Tomic, Bulgar Grigor Dimitrov, Hırvat Ivo Karlovic ve Arjantinli Federico Delbonis olarak belirlendi. Bu dört raket açılış turunu bay geçecek.

İstanbul’da Türk ve İspanyol sporcular arasındaki eşleşmeler de dikkat çekiyor. Türkiye’nin 1 numarası Marsel İlhan, ilk turda Roberto Carballes Baena ile eşleşirken; 20 yaşındaki Cem İlkel ise ilk sınavını 5 nolu seribaşı Marcel Granollers önünde verecek.

6 numara Jiri Vesely, ilk maçını Thiemo de Bakker ile yaparken, 7 numara Teymuraz Gabashvili ile Damir Dzumhur, 8 numara Albert Ramos ile Adrian Mannarino birinci turda kozlarını paylaşacak. Geçen yılın yarı finalistlerinden Diego Schwartzman ise İstanbul macerasına vatandaşı Facundo Bagnis karşısında başlayacak.

TEKLER ANA TABLO

ÇİFTLER ANA TABLO