KARLOVIC “300” DEDİ

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da 3 numaralı seribaşı olarak boy gösteren Ivo Karlovic, kariyerinin 300. galibiyetine imza atarak çeyrek finale yükseldi.

Garanti Koza Arena’da günün üçüncü maçında seyircilerin önüne çıkan 2.11’lik Hırvat tenisçi Ivo Karlovic, servis düellosu niteliğindeki buluşmada Sırp Dusan Lajovic’i 7-6, 7-6 ile geçerek adını son sekiz arasına yazdırdı.

Her iki raketin de servis kırma başarısı gösteremediği 1 saat 47 dakikalık mücadeleyi 11/9 ve 9/7’lik tie-breakler neticesinde kazanan dünya 31 numarası, böylece üst üste altı mağlubiyetle başladığı 2016’daki ilk, toplamdaki 300. galibiyetini kayıtlara geçirdi.

Lajovic’in kaydettiği 11 ace’e 13 ace ile cevap veren Karlovic, ilk sette üç, ikinci sette ise iki set puanı kurtardı. Tarihin en çok sayıda ace atan oyuncusu unvanına sahip Karlovic, geçen yıl İstanbul’da çiftlerde zafere uzanan Lajovic karşısındaki maç kaydını da 4-0’a çekti.

SON BİLET GRANOLLERS’İN
37 yaşındaki Ivo Karlovic’in yarı final yolundaki rakibi 5 numaralı seribaşı Marcel Granollers oldu. İkinci turların son maçında Güney Koreli Chung Hyeon ile kozlarını paylaşan İspanyol raket, korttan 6-3, 6-4 ile üstün ayrıldı ve son çeyrek finalist oldu.

ATP’nin Gelecek Nesil (NextGen) konseptinin üyelerinden 19 yaşındaki Chung’u 1 saat 55 dakika sonunda turnuva dışına iten Granollers, sekizinci oyunda yakaladığı servis kırma avantajını koruyarak 6-3’le birinci seti noktaladı.

Klasmanda bir dönem 19. basamağa kadar ilerleyen Granollers, ikinci sette ise 3-1’lik dezavantajı ortadan kaldırdı. Son altı oyunun beşini hanesine yazdırıp 6-4’le işi bitiren Granollers, Monte Carlo’nun ardından bu sezonki ikinci çeyrek finaline yükseldi.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Diego Schwartzman – Damir Dzumhur
Federico Delbonis – Albert Ramos-Vinolas
Marcel Granollers – Ivo Karlovic
Jiri Vesely – Grigor Dimitrov