NEXT GEN DÜELLOSUNU TSITSIPAS KAZANDI

Koza World of Sports tesislerinde düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da perde eleme maçlarıyla açıldı.

16 oyuncunun katıldığı ve üst üste iki maç kazanan dört raketin ana tablo biletini kapacağı TEB BNP Paribas İstanbul Open elemelerinde heyecan başladı.

İlk günün sonunda Laurynas Grigelis, Riccardo Bellotti, Miomir Kecmanovic, Daniel Brands, Adrian Menendez-Maceiras, Mohamed Safwat, Alexey Vatutin ve Stefanos Tsitsipas ana tabloya bir adım daha yaklaştı.

Günün merakla beklenen maçında 1997 doğumlu Yunan Tsitsipas, kendisi gibi bir diğer ATP Next Gen (Gelecek Nesil) oyuncusu Alex De Minaur’a set şansı tanımadı. 6-4, 6-2 ile sevinen Tsitsipas, elemelerin final turunda Rus Vatutin ile eşleşti.

Litvanyalı Grigelis ise elemelerin 1 numarası Tobias Kamke’yi 5-7, 7-5, 6-1’le devirirken, dünya gençler sıralamasının zirvesindeki Miomir Kecmanovic de Mirza Basic’i 6-2, 6-1’lik setlerle yenerek önemli bir sürprize imza attı.

Türkiye’nin turnuvadaki üç temsilcisinden biri olan Altuğ Çelikbilek’in ana tablo hayallerine nokta koyan isim Mohamed Safwat oldu. Mısırlı tenisçi, 70 dakikada tamamladığı buluşmada Çelikbilek’i 6-4, 6-2 ile saf dışı bıraktı.