ROBERT LINDSTEDT TÜRKİYE’Yİ SEVDİ

Koza World of Sports ev sahipliğinde düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da adını finale yazdıran ilk raketler Dominic Inglot/Robert Lindstedt oldu.

Günün programdaki tek yarı final eşleşmesinde, turnuvanın 2 numaralı seribaşı ortaklığı Divij Sharan/Marcin Matkowski ile karşılaşan Dominic Inglot/Robert Lindstedt ikilisi, maç tie-break’i neticesinde 6-4, 2-6, 10/4 ile kazanmayı başardı.

İlk turda Roman Jebavy/Florin Mergea, çeyrek finalde ise 4 numaralı seribaşları Neal Skupski/Ken Skupski’yi saf dışı bırakan Inglot ve Lindstedt, bu sonuçlarla üst üste iki seribaşı çifti mağlup ederek finale ilerledi.

Partneri Dominic Inglot ile birlikte finaldeki rakiplerini bekleyen Robert Lindstedt, 2015 yılında TEB BNP Paribas İstanbul Open’da Jürgen Melzer ile final oynama başarısı göstermiş ve 2017 Antalya Open’da ise Aisam-ul-Haq Qureshi ile mutlu sona ulaşmıştı.

MCLACHLAN/MONROE YARI FİNALDE
Bir diğer çiftler mücadelesinde, 1 numaralı seribaşları Ben McLachlan/Nicholas Monroe ile Denys Molchanov/Franko Skugor karşı karşıya geldi. Mücadeleden 6-4, 6-7, 10/8’le galip ayrılan McLachlan/Monroe, yarı finalde Cerretani/Nestor ikilisinin rakibi oldu.