TECRÜBE KAZANDI

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da çiftler ana tablosunda yarı finale yükselen üç ekip belli oldu.

Çiftlerde tenis tarihinin en başarılı sporcularından olan Kanadalı Daniel Nestor, ABD’li partneri Jamie Cerretani ile İstanbul’daki başarılı performansını sürdürüyor. İlk turda Daniele Bracciali/Malek Jaziri çiftine set vermeyen Nestor/Cerretani, zorlu çeyrek final mücadelesinde Romain Arneodo/Hugo Nys’i 6-4, 4-6, 10/4 ile mağlup etti.

1 saat 48 dakika süren karşılaşmada her iki takım da dörder kez servis kırarken; maç tie break’te performansını yükselten Nestor/Cerretani, bu bölümde tüm servislerinden puan çıkarmayı başardı.

91 çiftler şampiyonluğuyla bu alanda en fazla kupa kaldıran üçüncü isim konumunda olan 45 yaşındaki Daniel Nestor ile 36 yaşındaki partneri Jamie Cerretani’nin yarı finaldeki rakibi Ben Mclachlan/Nicholas Monroe – DenysMolchanov/Franko Skugor eşleşmesinin galibi olacak.

SERVİS DÜELLOSU

Günün diğer çiftler maçında ise Dominic Inglot/Robert Lindstedt ikilisi, 4 numaralı seribaşı Britanyalı Ken ve Neal Skupski kardeşleri 7-6, 6-3’le geçerek yoluna devam etti. İki takımın beşer servis kırma puanı yakaladığı maçta Inglot/Lindstedt’in ikinci sette değerlendirdiği tek fırsat karşılaşmanın kaderini belirledi.

Inglot/Lindstedt, finale çıkabilmek için İstanbul’da 2 numaralı seribaşı olarak raket sallayan Divij Sharan/Marcin Matkowski ile kozlarını paylaşacak. Sharan/Matkowski çifti Viktor Troicki’nin yaşadığı kol sakatlığı sonrası Lajovic/Troicki ikilisinin turnuvadan çekilmesi ile çeyrek finalde korta çıkmadan son dört takım arasına yükseldi.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI