TOMIC’E SCHWARTZMAN ŞOKU

1 numaralı seribaşı Bernard Tomic’i 6-2, 6-2 ile sürklase eden Diego Schwartzman, TEB BNP Paribas İstanbul Open’da son sekize kaldı. Schwartzman çeyrek finalde Damir Dzumhur ile eşleşti.

Geçen yıl İstanbul’da yarı finale kadar ilerleyen ve tenisseverlerin büyük sevgisini kazanan Diego Schwartzman, bu yıl da büyülemeye devam ediyor. Arjantinli dünya 87 numarası, Garanti Koza Arena’daki ikinci maçında 1 nolu seribaşı Bernard Tomic’e sadece dört oyun şansı tanıyarak adını çeyrek finale yazdırmasını bildi.

Mücadeleye hızlı bir giriş yaparak 3-0 öne fırlayan Schwartzman, açılış setini 6-2 ile noktalarken zorlanmadı. Bu hafta itibarıyla klasmanın 22. basamağında oturan Tomic, ikinci sete iyi başlayan taraftı. Henüz ikinci oyunda servis kırıp 2-o’a ulaşan Avustralyalı raket, bu noktadan sonra ise kontrolü yine rakibine kaptırdı.

2015 TEB BNP Paribas İstanbul Open’da Roger Federer’i üç sete zorlayan Schwartzman, maçın son altı oyununu hanesine yazdırdı ve ilk 25 içindeki bir isme karşı kariyerinin ilk galibiyetine imza attı. Toplam altı kez servis kırmayı başardığı mücadeleyi 6-2, 6-2 ile kazanan Schwartzman, bu sezonki ilk çeyrek finalini yakaladı.

SIRADA DZUMHUR VAR
23 yaşındaki Diego Schwartzman’ın bir sonraki rakibi, Boşnak akranı Damir Dzumhur oldu. Açılış turunda 7 numaralı seribaşı Teymuraz Gabashvili’yi saf dışı bırakan Dzumhur, ikinci maçında da Ukraynalı Illya Marchenko’yu 2 saat 14 dakika sonunda 6-3, 5-7, 6-3’le mağlup etti ve 2016’da tur düzeyinde ilk kez son sekiz gördü.