1 NUMARALAR EMİN ADIMLARLA

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da  çiftler ana tablosunun 1 numaralı seribaşı çifti Ben McLachlan/Nicholas Monroe, finalde Dominic Inglot/Robert Lindstedt tandeminin rakibi oldu.

Ben McLachlan/Nicholas Monroe ikilisi, erkeklerde çiftler tenisinin en tecrübeli isimlerinden, 45 yaşındaki 91 şampiyonluk sahibi Daniel Nestor ile partneri Jamie Cerretani’yi, 6-2, 2-6, 10/6 ile geçmeyi başararak finaldeki yerlerini aldı.

Çiftler ana tablosunun ilk turunda organizasyona wildcard ile katılan Tuna Altuna/Anıl Yüksel ortaklığını iki set sonunda 6-2, 6-3’le geçmeyi başaran McLachlan/Monroe, çeyrek finalde ise Denys Molchanov/Franko Skugor karşısında 6-4, 6-7, 10/8’lik sonuçla kazanmayı bilmişti.

Kariyerlerinde bundan önce sadece bir kez 2018 Acapulco’da ortaklık kuran McLachlan/Monroe ikilisi, ATP 500 kategorisindeki turnuvada son 16 oynamayı başardı. TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ilk kez mücadele eden ikiliden Ben McLachlan çiftler klasmanının 27. basamağında yer alırken, Nicholas Monroe ise 51. sırada bulunuyor. Öte yandan Nicholas Monroe çiftler kariyerinde üç şampiyonluk kazanırken, Ben McLachlan ise ilk kupasını geçen yıl Tokyo’da kaldırdı.

Ben McLachlan/Nicholas Monroe-Dominic Inglot/Robert Lindstedt arasındaki çiftler finali, yarın (6 Mayıs Pazar) Garanti Koza Park’ta oynanacak.