ÇEKLER GÜLE OYNAYA ŞAMPİYON

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ilk kupa sahibini buldu. Garanti Koza Arena’daki çiftler finalinde Tuna Altuna/Alessandro Motti önünde çok güçlü bir performans sergileyen Çek ikili Jiri Vesely/Roman Vesely, 6-0, 6-0’la galibiyete uzanarak ortaklıklarının ilk zaferini kucakladı.

Sırasıyla Cerretani/Oswald, Gonzalez/Inglot ve Smith/Thompson ekiplerini yenerek geldikleri finalde oyun yitirmeyen Vesely ve Jebavy, 41 dakika sonunda şampiyonluklarını ilan etti. Vesely ikinci çiftler kupasını kaldırırken, Jebavy ise kariyerinde bir ilki yaşadı.

TEB BNP Paribas İstanbul Open çiftler kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Binark, Gürsel Tuna ile TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol takdim etti.

“BEKLEDİĞİMİZDEN RAHAT OLDU”
Final maçında böylesine bir galibiyet alacaklarını tahmin etmediklerini belirten Jiri Vesely ve Roman Jebavy, “Beklediğimizden rahat bir final oldu. Hafta boyunca çok iyi bir performans sergiledik. İstanbul’dan güzel anılarla ayrılıyoruz” ifadelerini kullandı.

ALTUNA: MÜTHİŞ BİR HAFTAYDI
ATP düzeyindeki bir turnuvada final oynayan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Tuna Altuna ise “Bugün istediğimiz oyunu oynayamasak da müthiş bir hafta oldu. Bu seviyede mücadele etmeyi sürdürüp Grand Slam turnuvalarına katılma hedefime ulaşmak istiyorum” dedi.