ÇİÇEĞİ BURNUNDA ŞAMPİYONLAR

TEB BNP Paribas İstanbul Open çiftler kategorisinde zirveye çıkan ikili, birlikte ilk kez mücadele veren Moldovalı Radu Albot ve Sırp Dusan Lajovic oldu. Sırasıyla 2, 3 ve 1 numaralı seribaşlarını deviren Albot/Lajovic, kariyerlerinin ilk çiftler zaferine uzandı.

Albot ve Lajovic, maça favori olarak çıkan tecrübeli ortaklar Jurgen Melzer/Robert Lindstedt önünde iki kez servis kırarak 4-1’i buldukları açılış setinde bir break’i kaptırsalar da 6-4’le seti noktaladı. İkinci sette ise çok daha yakın bir mücadele vardı.

Roger Federer ile Pablo Cuevas arasındaki finalden önce oynanması planlanan ancak yağmur nedeniyle tekler finalinin sonrasına sarkan maçın ikinci setinde ilk on oyun sonunda servis kırma yaşanmadı. Bu setteki ilk hamle ise 11. oyunda break’i bulup 6-5 öne geçen Lajovic/Albot’tan geldi. Ancak bu avantajlarını hemen akabinde maç için servise geçtikleri oyunda yitiren Lajovic/Albot, tie-break’e yine ağırlıklarını koydu.

Yaş toplamları 71 olan veteran ikili Lindstedt (38) ve Melzer (33) karşısında baştan sona üstün götürdükleri tie-break’i 7/2 ile koparan Albot/Lajovic, 81 dakika neticesinde 6-4, 7-6’lık setlerle büyük ödülü kucaklamayı başardı. Bu şampiyonluk, Albot ve Lajovic’in tur düzeyindeki elde ettikleri ilk kupalar olarak notlara düşüldü.