ÇİFTLERDE FİNALİN ADI KONDU

TEB BNP Paribas İstanbul Open çiftler finali, Flavio Cipolla/Dudi Sela ile Diego Schwartzman/Andres Molteni ekipleri arasında oynanacak.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da çiftler finalini oynayacak ikinci takım da netlik kazandı. Garanti Koza Arena’nın açılış maçında Guillermo Duran/Maximo Gonzalez’i 7-6, 6-1’le geçen Dudi Sela ve Flavio Cipolla, kariyerlerinin ilk çiftler finaline ilerledi.

Her iki ekibin de servislerine tutunmayı başardığı birinci setin düğümünü 7/5’lik tie-break neticesinde çözen Sela ve Cipolla, ikinci sette ise çok daha rahattı. Arjantinli rakiplerine bu sette tek oyun şansı tanıyan İsrail-İtalya ortaklığı, 1 saat 25 dakika sonunda galibiyetlerini ilan etti.

Sela ve Cipolla, finalde bir diğer Arjantinli tandem Diego Schwartzman/Andres Molteni ile karşı karşıya gelecek. Bir önceki gün Yeni Zelandalı Sitak/Daniell ikilisini maç tie-break ile devirip finali yakalamıştı.

Yarınki şampiyonluk maçında raket sallayacak dört oyuncudan yalnızca Schwartzman’ın tur düzeyinde çiftler finali bulunuyor. Schwartzman, geçen sene Sao Paulo’da İtalyan partneri Paolo Lorenzi ile birlikte ikincilik ödülüne uzanmıştı.