ÇILGIN AMA MÜTHİŞ BİR HAFTAYDI

İstanbul’da kariyerinin 85. kupasını kaldıran Roger Federer, final maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın ilk şampiyonu olduğu için gururlu olduğunu söyledi.

Türkiye’de hem kortta, hem kort dışında çok özel bir hafta geçirdiğini vurgulayan ünlü İsviçreli tenisçi, “Şehri dolaştım, çok iyi insanlar tanıdım. Seyirci desteğini her daim hissetmek çok güzeldi. Böylesine çılgın bir haftanın sonunda şampiyon olmak müthiş. Şimdi İsviçre’ye evime gidip, ailemi görmek istiyorum. Sonra da Madrid’deki Masters turnuvasına gideceğim. Çarşamba öğleden sonra Madrid’deki maçıma hazırlanacağım” diye konuştu.

Final maçı öncesi çizgiden backhand oynamak gibi bir oyun planı yapmadığını ifade eden Federer, “Grigor Dimitrov bunu Pablo Cuevas’a karşı denedi ama işe yaramadı. Servis karşılarken oyunun içinde kalmak önemli. Hafta boyunca servis karşılamada bazen pasif bazen de agresif olmayı denedim” dedi.

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da oynadığı dört maçta en iyi yönünün servisleri olduğunu kaydeden Roger Federer, “Servisim iyi olduğunda daha iyi oynuyorum. Son iki günde iki zorlu maç yaptım. Bugün yorgun olmama ragmen turnuvadaki en iyi maçımı oynadım. Maç bitiyor gidip masaj yaptırıyor, imza dağıtıyor ve basın toplantısına katılıyorsunuz. Her gün arka arkaya bunu yapmak kolay değil. Ama kazandığınızda her şeye değiyor” cümlelerini sarf etti.

CUEVAS: “FEDERER’E YENİLMEK ŞEREFTİR”
Kariyerinde bundan önce oynadığı üç finali de kazanan Pablo Cuevas ise çok güçlü bir rakibe kaybettiğini söyledi. Final kazanma serisinin bir gün biteceğini bildiğini ifade eden Uruguaylı oyuncu, “Federer gibi biri karşısındaki yenilgiyle bu serinin bitmesi benim için büyük onur” derken, hafta boyunca sergilediği performanstan memnun olduğunu belirtti.