DZUMHUR’DAN NADAL’A ÇELME

Dünya sıralamasının 94. basamağındaki Damir Dzumhur, kariyerinin en büyük galibiyetine Miami Open’da imza attı. 23 yaşındaki Dzumhur, İspanyol yıldız Rafael Nadal’ı saf dışı bırakıp adını üçüncü tura yazdırdı.

Klasmanın 5 numarası Nadal önünde açılış setini 6-3 kaybeden Dzumhur, ikinci sette rakibinin servislerinde çok daha agresif bir performans sergiledi. Rafa’nın servisini iki defa kırmayı başaran Boşnak raket, 6-4’le setleri dengeledi.

Dzumhur final setine de hızlı bir başlangıç yaptı ve 3-0’lık üstünlüğü yakaladı. Bu noktada sıcak havadan etkilenen Nadal, mücadelesini daha fazla devam ettiremedi. Daha önce ilk 10’a karşı yaptığı beş maçta yenik ayrılan Dzumhur, altıncı denemesinde şeytanın bacağını kırdı.

Sezonun ikinci Masters turnuvasında adını son 32’ye yazdıran Dzumhur, bir sonraki turda elemelerden gelen Mikhail Kukushkin ile kozlarını paylaşacak.

Damir Dzumhur’un yanı sıra dünyaca ünlü birçok yıldızı TEB BNP Paribas İstanbul Open’da izlemek için Garanti Koza Arena’daki yerinizi ayırtmayı unutmayın!

BİLET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ