İSTANBUL OPEN’DA ELEMELER TAMAMLANDI

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da, eleme maçlarının tamamlanmasıyla ana tabloya yükselen raketler belli oldu.

Eleme tablosunun 1 numarası 115 Hindiastanlı Ramkunar Ramanathan ve iki numara Belaruslu Ilya Ivashka’nın elenmekten kurtulamadığı müsabakalar neticesinde, TEB BNP Paribas İstanbul Open ana tablosuna adını yazdıran son dört raket belirlendi.

2015 yılında, daha sonra turnuvayı şampiyon olarak da tamamlayacak olan Roger Federer ile üç setlik bir çeyrek final mücadelesi oynayan Daniel Gimeno-Traver, ilk turda Ilya Ivashka’yı 7-6 6-2, final turunda ise Stefano Napolitano’yu 7-6 6-3’lük setlerle eleyerek ana tabloya yükselmeyi başardı.

Elemelerden çıkmayı başaran en yüksek seribaşı ise üç numaralı Thiago Monteiro oldu. Brezilyalı raket, sırasıyla genç Türk tenisçi Mert Alkaya karşısında 6-3 6-1 ve eski dünya beş numarası Tommy Robredo karşısında 6-3 7-6 ile galibiyete uzandı.

İsveçli dört numaralı seribaşı Elias Ymer ve Arjantinli Marco Trungelliti ise ana tabloya biletini kapan son raketler oldu.