GARANTİ KOZA PARK’TA YAPRAK DÖKÜMÜ

TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın üçüncü gününde teklerde korta çıkan favori raketler umdukları sonucun uzağında kaldı.

Garanti Koza Park’taki açılış mücadelesinde turnuvanın 3 numaralı seribaşı Andreas Seppi, Sırp Laslo Djere ile karşı karşıya geldi. Birinci turu bay geçtiği için bu haftaki ilk maçını oynayan İtalyan Seppi iyi başladığı karşılaşmada iki servis kırarak 3-0’ı bulsa da ritmini sürdüremedi. Peş peşe altı oyun kazanan Djere 6-3’le ilk seti hanesine yazdırdı.

Servis kırmanın gerçekleşmediği ikinci sette iyi bir tie break oynayan dünya 48 numarası Seppi, 7-6 ile maçı final setine taşıdı. Son bölümde etkili bir return performansı sergileyen 22 yaşındaki Djere 6-3’le çeyrek finale yükselen ilk isim oldu.

Djere’nin son sekizdeki rakibi Marco Trungelliti-Paolo Lorenzi eşleşmesinin galibi olacak.

BEDENE DİRENEMEDİ

İlk turu bay geçen bir diğer raket Aljaz Bedene de bugün İstanbul Open’da sahne aldı. İlk turun iyi isimlerinden Japon Taro Daniel ile kozlarını paylaşan Bedene, 6-2’lik iki setle boyun eğdiği rakibine direnemedi ve geçen sene olduğu gibi turnuvaya son 16 aşamasında veda etti.

Karşılaşma boyunca rakibine servisini hiç kaptırmayan ve 1 saat 20 dakikada maçı noktalayan Daniel’in çeyrek finaldeki rakibi 6 numaralı seribaşı Viktor Troicki’yi mağlup eden Rogerio Dutra Silva oldu.

1 numaralı kortun ev sahipliği yaptığı karşılaşmada Sırp Troicki’yi 6-2, 6-3 ile turnuva dışına gönderen 34 yaşındaki tecrübeli raket Dutra Silva, böylece ülkesinde oynanan Brezilya Açık’ın ardından tur düzeyinde bu sezonki ikinci çeyrek finaline yükseldi.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI