GRISHO EMİN ADIMLARLA

Bulgar yıldız Grigor Dimitrov, kariyerinin sekizinci finalini İstanbul’da yakaladı. Garanti Koza Arena’da geçen yıl yarı finalde kalan Dimitrov, bu kez Ivo Karlovic’i iki tie-break neticesinde geçerek şampiyonluk maçına ilerledi.

Bu sene ikincisi gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da teklerde finale yükselen ilk isim Grigor Dimitrov oldu. Hırvat rakibi Ivo Karlovic’i 7-6, 7-6 ile yenen Dimitrov, bu sezon ikinci, toplamda sekizinci finalini yakaladı.

İstanbul’da 2 numaralı seribaşı olarak raket sallayan Dimitrov, 1 saat 40 dakika süren maç boyunca servis kırma puanı göremezken, Karlovic’in ilk setin beşinci oyununda bulduğu tek servis kırma şansını ortadan kaldırmasını bildi. Her iki raketin de tüm servislerine tutunduğu buluşmanın kaderi tie-break’ler belirledi.

İlk tie-break’i domine ederek 7/0’la hanesine yazdıran Dimitrov, ikinci tie-break’e de ağırlığını koydu. 7/2 ile düğümü çözen eski dünya 8 numarası, dördüncü kez kozlarını paylaştığı Karlovic karşısındaki maç kaydını böylece 2-2’ye eşitledi.

Avustralya Açık öncesi ikincilik ödülüne uzandığı Sidney sonrası 2016’daki ikinci finaline adım atan Dimitrov, şampiyonluk için Arjantinli Diego Schwartzman ile karşı karşıya gelecek. Schwartzman ise büyük çekişmeye sahne olan diğer yarı finalde 4 numaralı seribaşı vatandaşı Federico Delbonis’i 6-7, 6-3, 6-2 ile devirdi.