GRISHO TEKRAR SAHNEDE

Bulgar tenisi adına birçok ilke imza atmış bir isim olan Grigor Dimitrov, bu yıl da TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta boy gösterecek!

Ağustos 2014’te dünya sıralamasında sekizinci basamağa kadar tırmanan Dimitrov, gerek oyun tarzı, gerekse de kort dışındaki karizmasıyla genç yaşta yıldız mertebesine erişti. Klasmanda ilk 10’a giren ve tur düzeyinde tekler zaferi elde eden ilk ve tek Bulgar erkek raket olan Dimitrov, Grand Slam arenasındaki dereceleriyle de ülkesine ilkleri yaşattı. Dört tekler şampiyonluğu bulunan 24 yaşındaki Dimitrov, 2014 Wimbledon’da yarı final oynayarak en büyük başarısını yakaladı.

Gelecek yıllarda zirvenin en önemli adaylarından biri olarak gösterilen Dimitrov, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın ilk senesinde yarı finale kadar ilerlemişti. Bu hafta itibarıyla 26.’lıkta yer alan Sezonun ilk iki ayında beş turnuvaya katılan Grisho lakaplı tenisçinin en önemli derecesi Avustralya Açık öncesi Sidney’de oynadığı finaldi.

Grigor Dimitrov’un yanı sıra dünyaca ünlü birçok yıldızı TEB BNP Paribas İstanbul Open’da izlemek için Garanti Koza Arena’daki yerinizi ayırtmayı unutmayın!

BİLET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ