RAONIC SALLANDI AMA YIKILMADI

Kanadalı yıldız Milos Raonic, TEB BNP Paribas İstanbul Open’daki ilk maçında Aljaz Bedene karşısında oldukça zor anlar yaşasa da 2 saat 36 dakika sonunda 6-7, 6-3, 7-6 ile galibiyete uzanıp adını son sekize yazdırdı.

Mart ayında katıldığı Miami Masters’tan bacağındaki sakatlık nedeniyle üçüncü tur maçı öncesi çekilen Milos Raonic, geri dönüş turnuvası niteliğindeki TEB BNP Paribas İstanbul Open’a zorlu bir galibiyetle başladı. İstanbul’da 1 numaralı seribaşı olarak mücadele veren Kanadalı yıldız tenisçi, son dönemin formda oyuncularından Britanyalı Aljaz Bedene’yi 6-7, 6-3, 7-6 ile yenip çeyrek final biletini kaptı.

Her iki raketin de tüm servislerine tutunduğu açılış setini 7/5’lik tie-break neticesinde yitiren Raonic, maçtaki ilk break’i ikinci setin üçüncü oyununda buldu. Çıktığı son 25 maçın 23’ünü kazanarak karşısına dikilen Bedene önünde dokuzuncu oyuna 5-3 üstün giren Raonic, bir kez daha servis kırıp 6-3’le sete noktayı koydu.

Garanti Koza Arena’daki buluşmanın final seti nefesleri kesti. İki taraf da birbirlerine servis kırma puanı göstermezken düğümü bir kez daha tie-break çözdü. Kritik oyunda ilk saha değişimine 4/2 önde giden 2016 Wimbledon finalisti, mini-break üstünlüğünü korudu ve 7/3’lük skorla işi bitirdi.

2 saat 36 dakikalık buluşma boyunca Bedene’ye servis kırma puanı şansı tanımayan dünya 6 numarası, ilk servislerinden %84’le puan çıkardığı maçı 13 ace ile tamamladı. Raonic’in çeyrek finaldeki rakibi, geçmişteki dört yüzleşmelerinin tümünde mağlup ettiği 6 numaralı seribaşı Avustralyalı Bernard Tomic olacak.