TANGOCULAR ZORLANDI AMA FİRE VERMEDİ

Esenyurt’taki Garanti Koza Arena’da gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da eleme heyecanı başladı. 16 oyuncunun katıldığı elemelerde 1 ve 2 numaralı seribaşı olarak raket sallayan Arjantinliler, uzun mesai yaptıkları maçların ardından final turuna ilerledi.

Günün ilk maçında sahne alan Maximo Gonzalez, Boşnak rakibi Tomislav Brkic karşısında ilk seti tie-break ile yitirdikten sonra ikinci sette de 3-1 geriye düşmesine rağmen geri dönüş formülünü buldu. 2 saat 35 dakika sonunda 6-7, 6-3, 6-4’le sevinen ATP eski 58 numarası Gonzalez, ana tablo yolundaki son turda Rumen Adrian Ungur ile eşleşti.

Dünya sıralamasında 37. basamağa kadar yükselmiş bir isim olan Carlos Berlocq da önemli bir geri dönüş gerçekleştirdi. Bulgar Dimitar Kuzmanov’a karşı son sette 3-5’ten gelen Berlocq, son dört oyunun hepsini hanesine yazdırdı ve tam 3 saat 5 dakika süren buluşmayı 6-4, 6-7, 7-5’le noktaladı.

1997 doğumlu Rus Andrey Rublev, geçen yıl ana tabloda ikinci tur oynadığı İstanbul’daki serüvenine ev sahibi ülkeden yaşıtı Sarp Ağabigün’ü 6-3, 6-3 yenerek başlarken, elemelerin 4 numarası Radu Albot ise Ivan Nedelko’ya 7-6, 6-2 ile teslim oldu.

TEB BNP Paribas İstanbul Open elemelerinde final turları şu isimler arasında oynanacak:

Maximo Gonzalez – Adrian Ungur
Carlos Berlocq – Alessandro Giannessi
Andrey Rublev – Marius Copil
Ivan Nedelko – Renzo Olivo